Podnikání a studium zároveň

Studentům je každá koruna dobrá, ne každý se narodil se zlatou lžičkou v puse a má na co si vzpomene. Většina mladých žije skromně, a aby si trochu přilepšili a mohli si dopřát např. dražší mobilní telefon nebo novější model notebooku, snaží se pracovat brigádně. Samozřejmě o žádné horentní sumy se nejedná a už vůbec se z toho nedá zbohatnout, je to spíše takové druhé kapesné. Možná právě z toho důvodu se někteří ze studujících rozhodnou zkusit své štěstí a vrhnou se na podnikání.

konverzace studentů
Je to hlavně o tom správném nápadu. Prvním krokem je pak získání živnostenského listu. Vybrat si musíte danou živnost, které se chcete věnovat a pak zajít na živnostenský úřad. Velké výdaje s tím spojeny zákonitě být nemusí, většinou postačí slušný počítač a internetové připojení. Důležité je si uvědomit, že pokud se tak rozhodnete, budete muset skloubit své povinnosti ve škole s rozjezdem podnikání, které z počátku obnáší hlavně spoustu papírování a každoročně pak vyplnění daňového přiznání.
Naštěstí doba pokročila a jeden formulář, označený jako „registrační“ bude vyhovovat nejen úředníkům na živnosťáku, ale i na finančáku, sociálce a zdravotní pojišťovně.
Ti, kdo jsou studenty řádného denního studia a budou pracovat na tzv. vedlejšák, budou mít za povinnost hrazení pojištění, což je dáno zákonem. U vedlejší pracovní činnosti není vždy nutné zálohy na pojištění hradit, to se týká právě studentů. Pokud se vám podnikání rozjede a bude vám vynášet, povinnost k hrazení mít budete. 
 učebnice u pc
Do konce měsíce března vás pak bude čekat odevzdání daňového přiznání příslušnému finančnímu úřadu. Studující navíc doloží potvrzení o tom, že jsou řádnými studenty denního studia pro daný školní rok.
 
Rodiče, jejichž děti studují, mají ze zákona právo na uplatnění slevy na dani. Tím, že student začne podnikat, tato výhoda nezaniká, žádné finanční omezení v tomto směru není.