S bazénovými testery budete mít přehled o kvalitě vody


Také děláte, co můžete, abyste vodu v bazénu udrželi v té nejlepší kvalitě, ale pořád to není ono? Možná používáte ty nejlepší přípravky bazénové chemie, ale stále se vám nedaří a voda v nádrži pořád není tak úplně čistá. Na vině může být hned několik faktorů, ale zhusta to bývá špatné pH anebo špatná koncentrace aktivní látky s desinfekčními účinky. Mnoho lidí totiž netuší ani to, že by podobné ukazatele měli sledovat.

tester

Ano, je to tak, k tomu, abyste udrželi vodu v bazénu v optimální kvalitě, musíte udělat ještě něco navíc než jen lít do vody bazénovou chemii v pravidelných časových intervalech. Nezbytné je i sledovat hodnotu pH a oxidačního činidla, které se mohou v průběhu času měnit. Třeba v závislosti na tom, jaká je venkovní teplota, jaké přípravky do vody nalijete, anebo podle aktuálního znečištění vody či třeba podle její tvrdosti.

Nicméně zjistit, jak si na tom vaše voda v nádrži stojí, není tak složité. Budete k tomu potřebovat pouze bazénové testery, které si můžete pořídit jak v sypké, tak v kapalné podobě. A nejedná se o nijak drahou záležitost, tím spíše, že většinu testovací sady budete moci používat opakovaně.

testování

Kouzlo spočívá v tom, že kvalitu vody musíte s pomocí testerů pravidelně sledovat. Optimální je interval jednoho až dvou týdnů – v případě intenzivního koupání anebo podezření na změnu kvality vody je potřeba testování provádět častěji.

Platí, že pokud se hladina pH bazénové vody nepohybuje v doporučeném rozmezí hodnot 6,8 až 7,4, nemusí přípravky bazénové chemie fungovat tak, jak by měly. A podobné je to i s hladinou aktivní látky ve vodě. Pokud je její hladina příliš nízká anebo dojde k jejímu prudkému poklesu, mohou se ve vodě snadno a rychle namnožit řasy a bakterie. Naopak když budete znát aktuální hodnoty zmíněných parametrů, můžete je v případě potřeby snadno napravit tak, aby zase bylo všechno v pořádku.